Nawigacja

Jak grać

W grze "Tysiąc" uczestniczy talii 24 kart. Najmłodsza mapa - dziewiątka, najstarsza - as. Dziewiątka warto 0 punktów, walet - 2 punkty, dama szacuje się na 3 punkty, król - 4, dziesiątka - 10 punktów, a as - 11. Jeśli dodać do wartości wszystkich kart w talii - będzie dokładnie 120 punktów. Na 30 punktów w każdym kolorze. W jednej grze, można zarobić nawet do trzystu punktów, a można zostać i z niczym.

Dodatkowe punkty zdobyte w obecności Marriage (Dama i król w tym samym kolorze). Droższe wszystkim ocenia karo marriage - 100 punktów. Trochę mniej kosztuje diamenty Marriage - 80 punktów. Walka ma cena 60 punktów, a szczytowy - tylko 40.

Komu rozdawać pierwszy - określa losy. Na początku przyszłego kona zdawać będzie ten, kto siedzi po lewej stronie od poprzedniego rozdającą. I tak w kółko. Rozdający tasuje karty, po czym daje przesunąć karty człowiekowi siedzącemu po jego prawej ręce. Rozdający gracz ma prawo zobaczyć, co to za mapa na końcu, ponieważ to właśnie ona dostanie mu. Jeśli tam jest wykrywany dziewiątka, to rozdający znów może dać przesunąć karty siedzącemu po prawej stronie gracza. Ale jeśli dziewiątka pojawia się trzy razy z rzędu, to rozdający przypisują grzywny do 120 punktów. Jeśli w końcu talii walet, rozdający może przełożyć go do środka talii kart. Ale przenieść po tej mapy po tym już nie można.

Dystrybucja odbywa się na jednej karcie. Pierwsza mapa odchodzi gracz, położony po lewej stronie od rozdającego. W trakcie rozdania trzy karty są umieszczone w talonie. To nie musi być ostatnie lub pierwsze trzy karty. Każdy z graczy może poprosić o znów zdawać kart. Ale tylko wtedy, jeśli mu wypadły cztery dziewiątki, albo mniej niż 14 punktów. Jeszcze poprawka obowiązkowo dzieje się w przypadku, gdy w прикупе mniej niż pięć punktów.

Rozdający rozdaje każdemu graczowi po 7 kart, trzy pozostawiając w skraju. Rozpoczynają się targi za ten talonie. Siedzący na lewo od rozdającego gracz musi zdobyć w losowaniu 100 punktów. Jeśli tylko to prawo nie kupił nikt z rywali. Takiego gracza nazywają "siedzącym na setce". Jeśli talonie wzięli "na sto", to nie pokazuje rywali.

Tak więc, zawody się rozpoczęły. Pierwszy zabiera głos, następny w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara za "siedzącym na setce". Można spasować lub podnieść stawkę. Krok licytacji jest krotnym pięcioma punktami. Gracz nie może zrobić stawkę wyższą niż na punkty wszystkie Marriage i sumę wszystkich punktów karty. Czyli maksymalna możliwa stawka - 300 punktów. Kiedy zdecydował się gracz, który dokonał najwyższą wśród wszystkich uczestników zakład, on zabiera koloru i sprawia, że pierwszy zakład.

Na tym etapie zwycięzca w aukcji gracz musi rozsądnie ocenić swoje dziesięć kart. Jeśli szans zdobyć podane w aukcji punkty praktycznie nie ma, to warto malować grę. W tym przypadku ten gracz otrzymuje karę w wysokości tej samej modą dziennych. No a rywale dostają w swoje sprawdzian z 60 punktów, niezależnie od tego, jakie karty mają na rękach.

Jeśli dziesięć kart gracz lubię, to jest czas, aby przejść do następnego kroku. Niepotrzebne trzy karty oddają rywalom, każdemu po jednej. Po tym kroku dany gracz może podnieść stawkę. Nie zapominaj, że zamówił grę na podstawie wyników losowania otrzyma w swój atut tylko stawkę, a nie punkty kart znajdujących się na rękach. Dlatego zwiększyć stawkę przy dużej pewności zwycięstwa zalecane. No a teraz gracz sprawia, że jego pierwszy ruch.

Ogłosić Marriage gracz może tylko na swojej drodze, począwszy od drugiego. Czyli na rękach musi zawierać przynajmniej jeden łapówka. Który ogłosił Wist gracz otrzymuje punkty w swój atut, a kolor Wista staje atut. Pierwszy ruch może być wykonany z jednej z kart Marriage, tylko jego reklama nie stanie. Gracz nie może również zadeklarować Marriage w tym przypadku, jeśli do tego zrzucił jedną z kart Wista.

Te same najwyższą karty różnią się w kolorze. Na przykład, walet karo jest niższa niż walet atut. Przebieg zrobiony, trzech graczy napisali w karcie na stół. Łapówkę weźmie ten, kto pisał najwyższą kartę. On sam zacznie ruch w następujący sposób. Po zakończeniu losowania zaczyna się liczenie punktów każdego uczestnika gry. To nominały wszystkich kart na ręku, a także punkty za zadeklarowane Wist. Zamówił grę gracz otrzyma punkty, równe sumie stawki, jeśli добрал kwotę. Jeśli na rękach punktów mniej, niż wskazał w stawce, to kwota zakładu jest pobierana. Gracz, któremu nie udało się wziąć ani jednej łapówki, dostaje "śruba". Za trzy takie "śruby" otrzyma mandat w wysokości 120 punktów.